Producenci

Warzywa i owoce ekologiczne

Ważne jest, by wybierać warzywa i owoce ekologiczne, czyli z upraw, gdzie nie stosuje się nawozów sztucznych. Korzysta się natomiast z prawidłowego płodozmianu, naturalnych nawozów, a uprawy odbywają się na niewielkich poletkach zamiast na wielohektarowych plantacjach
Chia nasiona do kiełkowania BIO 15g Chia nasiona do kiełkowania BIO 15g
Producent: Geo
Cena: 8,15 zł
szt.
zobacz więcej
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej

583-552-536 Facebook Instagram

    • Zakręcony Słoik
    • Twoja opinia jest dla nas ważna

    • Facebook Instagram 583-552-536
    • Zapisz się do newslettera

Obecnie owoce i warzywa swoją popularnością na naszych stołach zaczynają dorównywać produktom odzwierzęcym. Coraz więcej mówi się o ogromnych walorach diet warzywno – owocowych. Należy jednak pamiętać, że jeśli dana roślina rośnie na skażonym terenie czy jest traktowana chemicznymi opryskami to wcale nie będzie zdrowa, bo wszystkie toksyny się w niej kumulują i następnie trafiają do organizmu człowieka. Dlatego ważne jest, by wybierać warzywa i owoce ekologiczne, czyli z upraw, gdzie nie stosuje się nawozów sztucznych. Przy hodowli bio owoców oraz bio warzyw korzysta się natomiast z prawidłowego płodozmianu, naturalnych nawozów, a uprawy odbywają się na niewielkich poletkach zamiast na wielohektarowych plantacjach.

Owoce ekologiczne posiadają aktywne enzymy i biokatalizatory, a wśród nich około 10 tysięcy antyoksydantów, między innymi polifenole, likopen, witaminę C oraz E, beta karoten, chlorofil, mikroelementy i błonnik. Dlatego takie właśnie owoce ekologiczne najwięcej witamin dają spożywane w wersji surowej. Warzywa ekologiczne mają aktywne enzymy, które oczyszczają, odtruwają, ułatwiają trawienie, alkalizują, dostarczają tlenu, energii, witamin. Tym istotniejszym staje się ich rodzaj uprawy i pochodzenia.

Kupując warzywa ekologiczne za pośrednictwem sklepu internetowego dokładnie widzimy, czy produkt posiada Bio certyfikaty, jaki jest kraj pochodzenia produktu oraz producenta.

Warzywa ekologiczne zakupione w sklepie online to gwarancja jakości.

Szanowni Państwo,

Produkty z tej kategorii, posiadające cechę "Tylko do odbioru os." (w opisie produktu), mogą być zakupione tylko do odbioru osobistego w naszym sklepie, przy ul. Gen. St. Karpińskiego 2/3 w Gdyni Obłużu. Jest to spowodowane ich charakterystyką i koniecznością właściwego przechowywania.
Ze względu na ekologiczny sposób uprawy warzyw, dostępność zależy od naturalnego czasu dojrzewania poszczególnych warzyw.

Dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do zakupów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl