Blog - Kategorie przepisów
Blog wpisy
Herbata na odchudzanie? Czy herbaty mogą nam pomóc zrzucić wagę?

Niektórzy pozostają sceptyczni, a inni są zachwyceni, gdy słyszą o tym, że istnieje coś takiego jak herbata na odchudzanie. Jeśli marzymy o zgubieniu kilku kilogramów bez większego wysiłku, warto spróbować tej metody. Picie herbaty nie tylko wspiera metabolizm, ale ma także dobroczynny wpływ na działanie całego organizmu.

Jak jeść tofu? – najciekawsze przepisy tofu

Coraz więcej osób odchodzi od jedzenia mięsa lub ogranicza jego spożycie. Brak białka może nieść za sobą negatywne konsekwencje. Aby ich uniknąć, trzeba szukać zastępczego, roślinnego, źródła białka, które dostarczy cennych aminokwasów. Jednym z podstawowych produktów, po które sięgają wegetarianie, jest tofu. Dlaczego?

Ocet jabłkowy na odchudzanie – czy może być skuteczny?

Każdy marzy o pięknej sylwetce, a co za tym idzie, wciąż poszukuje się nowych metod na odchudzanie. Równocześnie kładzie się nacisk na to, by minimalizować ilość syntetycznych składników w diecie. Szuka się więc inspiracji w naturze, a jednym z produktów, na który zwraca się uwagę, jest ocet jabłkowy.

Opinie
Cascara Sagrada - działanie i zastosowania 0
Cascara Sagrada - działanie i zastosowania

Wśród różnych suplementów obecnych na aptecznych półkach, znajduje się Cascara Sagrada. Działanie tego preparatu znają głównie osoby, mające kłopoty z zaparciami. Co jeszcze trzeba o niej wiedzieć? Czy efekty są dokładnie takie same jak innych środków przeczyszczających?

Cascara Sagrada przez swoje działanie jest polecana głównie osobom, które mają kłopoty z perystaltyką jelit. Preparaty te ceni się głównie przez wzgląd na to, że działanie jest znacznie delikatniejsze niż tradycyjnych środków. Zażywając ten specyfik, nie trzeba obawiać się gwałtownych bóli brzucha. Cascara Sagrada wywołuje bardzo słabe ruchy robaczkowe, przez co proces przebiega łagodnie.

Czym jest Cascara Sagrada?

Cascara Sagrada to inaczej szakłak amerykański. Właściwości tej rośliny od wieków były cenione w Ameryce Północnej. Najważniejszą pod względem zastosowania w medycynie, jest kora tego drzewa liściastego. Samo określenie „cascara sagrada” oznacza „święta kora”. Związki zawarte w roślinie mają przede wszystkim wspierać oczyszczanie jelit, ale stymulują również wydzielanie soków żołądkowych, żółci, a ruchy robaczkowe są pobudzane nie tylko w jelitach, ale też w żołądku. Odpowiedzialne są za to głównie związki z grupy antraglikozydów.

Cascara Sagrada działanie zawdzięcza też garbnikom korzystnie wpływającym na błonę układu pokarmowego. Chronią i zmniejszają ryzyko pojawienia się stanów zapalnych. W korze szakłaka są też polifenole, które z kolei wspierają wątrobę, działają żółciopędnie i dezynfekująco. Chociaż najczęściej o tym nie myślimy, wiele chorób zaczyna się właśnie w jelitach. Jeśli o nie zadbamy, poprawimy kondycję całego organizmu.

Efekty zażywania Cascary

Działanie środków zawierających szakłaka cenione jest głównie przez zwiększenie motoryki jelita grubego i hamowanie wchłaniania wody. Związki, których skutki są najbardziej odczuwalne, muszą przejść przez prawie cały układ pokarmowy, efekty nie pojawią się od razu po zażyciu. Najczęściej można się ich spodziewać między 6 a 12 godzin od przyjęcia Cascary Sagrada. Poleca się zażywanie środka na noc. Poza tym, że Cascara Sagrada ma działanie delikatne, to nie wywołuje uzależnienia, co może dziać się w przypadku innych leków przeczyszczających.

Przez to, że organizm nie przyzwyczaja do Cascary Sagrada, preparat można stosować przy hemoroidach, zaparciach, chorobach układu pokarmowego, w tym przy wrzodach żołądka. Szakłak może być traktowany jako środek detoksykujący organizm. Jednocześnie jest kilka przeciwwskazań do stosowania. Do najważniejszych należy niedrożność jelit, ostre stany zapalne, czy zwiększona wrażliwość na leki.

Cascara Sagrada a odchudzanie

Po preparaty zawierające korę szakłaka sięgają też osoby, które chcą się odchudzać. Przez łagodne i nieuzależniające działanie, środki te są uważane za bezpieczne. Jednocześnie skutecznie usprawniają procesy trawienia, więc sprzyjają utracie zbędnych kilogramów. Poza tym, w trakcie odchudzania ważny jest detoks organizmu, a w tym również Cascara Sagrada może pomóc.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej

583-552-536 Facebook Instagram

    • Zakręcony Słoik
    • Twoja opinia jest dla nas ważna

    • Facebook Instagram 583-552-536
    • Zapisz się do newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl