Blog - Kategorie przepisów
Blog wpisy
Herbata na odchudzanie? Czy herbaty mogą nam pomóc zrzucić wagę?

Niektórzy pozostają sceptyczni, a inni są zachwyceni, gdy słyszą o tym, że istnieje coś takiego jak herbata na odchudzanie. Jeśli marzymy o zgubieniu kilku kilogramów bez większego wysiłku, warto spróbować tej metody. Picie herbaty nie tylko wspiera metabolizm, ale ma także dobroczynny wpływ na działanie całego organizmu.

Jak jeść tofu? – najciekawsze przepisy tofu

Coraz więcej osób odchodzi od jedzenia mięsa lub ogranicza jego spożycie. Brak białka może nieść za sobą negatywne konsekwencje. Aby ich uniknąć, trzeba szukać zastępczego, roślinnego, źródła białka, które dostarczy cennych aminokwasów. Jednym z podstawowych produktów, po które sięgają wegetarianie, jest tofu. Dlaczego?

Ocet jabłkowy na odchudzanie – czy może być skuteczny?

Każdy marzy o pięknej sylwetce, a co za tym idzie, wciąż poszukuje się nowych metod na odchudzanie. Równocześnie kładzie się nacisk na to, by minimalizować ilość syntetycznych składników w diecie. Szuka się więc inspiracji w naturze, a jednym z produktów, na który zwraca się uwagę, jest ocet jabłkowy.

Opinie
Kosmetyki naturalne – co to jest? 0
Kosmetyki naturalne – co to jest?

Każdego roku na rynku pojawiają się nowe linie kosmetyczne. Dopracowane formuły, unikatowy skład, szybkie efekty… A jednak największy wzrost zainteresowania dotyczy produktów naturalnych. Podkreśla się ich fenomenalny wpływ na skórę i troskę o środowisko. Doskonale wpasowuje się to w proekologiczny styl życia i dążenie do zachowania młodości. Ale czym są kosmetyki naturalne i jak je rozpoznać?

Kiedy jest mowa o kosmetykach naturalnych, na myśl przychodzi to, co znajduje się w przyrodzie. Nie bez powodu. W ich składzie mogą znajdować się tylko pozyskane z poszanowaniem środowiska substancje naturalne. Mogą być one pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, jak pszczeli wosk. Wiele preparatów zawiera również związki mineralne. Podstawową zasadą tworzenia kosmetyków naturalnych jest brak sztucznych domieszek. Wyjątkiem są dopuszczalne niewielkie ilości w określonych przypadkach.

Kosmetyki naturalne i organiczne – czy znaczą to samo?

Pojęcia kosmetyków naturalnych i organicznych nieraz są używane zamiennie, choć wcale tego samego nie znaczą. Na pierwszy rzut oka mogą wyglądać identycznie. Na preparatach znajdziemy znaczki symbolizujące liczne certyfikaty. Tymczasem nie zawsze certyfikaty są wiarygodne i przyznane przez rzetelne instytucje.

 

Chociaż kosmetyki organiczne, zawierające znak „bio”, są wymagające pod względem składu, w przeciwieństwie do kosmetyków naturalnych muszą mieć 90 procent składników naturalnych pochodzenia organicznego. Oznacza to, że może się w nich pojawić więcej domieszek niż w kosmetykach naturalnych. Aby mieć pewność, że zaopatrujemy się w dobre produkty, które rzeczywiście są naturalne, jak to jest podane na etykiecie, zakupy trzeba robić tylko w dobrych sklepach, specjalizujących się w tej dziedzinie oraz przeczytać dokładnie skład produktu podany na etykiecie.

 

Co znajduje się na półce z kosmetykami naturalnymi?

Wydawałoby się, że niemożliwość stosowania dodatków, będzie ograniczała spektrum możliwości. Tymczasem matka natura ofiarowała nam wszystkie związki, które będą korzystnie wpływały na naszą skórę i zdrowie. Kosmetyki naturalne obejmują te same produkty, co specyfiki o zaawansowanym składzie. Znajdziemy tu kremy, maseczki, szampony, pomadki, olejki do opalania, kosmetyki do makijażu. Różnica jest taka, że nie będziemy stosować żadnych syntetyków, które mogą wywoływać alergie, podrażniać. Codzienna pielęgnacja będzie oparta tylko na tym, co dała natura.

Czy kosmetyki naturalne muszą być drogie?

Nie! Chociaż kosmetyki naturalne są produkowane w oparciu o restrykcyjne wymagania, nie trzeba się bać, że będą kosztowały bardzo dużo. Oczywiście są produkty z górnej półki, ale możemy zacząć też od nieco tańszych preparatów. Szybko będzie można dostrzec różnicę między efektami starych kosmetyków i tych naturalnych. Poza tym możemy iść jeszcze o krok dalej i zrobić kosmetyki własnoręcznie. Czasem wystarczą produkty spożywcze jak płatki owsiane, miód czy cytryna, by zrobić fantastyczną maseczkę lub peeling. Będzie to połączenie oszczędności, dbałości o przyrodę i swoją skórę z ogromną satysfakcją.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej

583-552-536 Facebook Instagram

    • Zakręcony Słoik
    • Twoja opinia jest dla nas ważna

    • Facebook Instagram 583-552-536
    • Zapisz się do newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl