Pranie

Naturalne środki do prania to odpowiedź producentów na zwiększającą się świadomość społeczną na temat ekologii i coraz większej popularności produktów ekologicznych. Nic zresztą dziwnego, naturalne środki do prania charakteryzują się starannie dobranym, naturalnym składem, dzięki czemu są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 24

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

Dzięki wykorzystaniu wyłącznie naturalnych składników można mieć pewność, że ekologiczne środki do prania nie uszkodzą ani ubrań, ani naszego organizmu. W przypadku sztucznych, chemicznych środków do prania paleta składników często zawiera nazwy, o których większość klientów nigdy nie słyszała. Dzieje się tak, ponieważ mają one spełniać swoją funkcję jak najniższym kosztem. Nie bierze się więc pod uwagę bezpieczeństwa, a wyłącznie cenę.

Nie bierze się również pod uwagę aspektów ekologicznych. Zawarte w zwykłych środkach do prania substancje chemiczne są szkodliwe dla roślin i zwierząt i mogą wywoływać nie lada szkody, jeśli przedostaną się do środowiska. Wystarczy jedno nieszczelne szambo czy pęknięta rura, aby zawarte w takich środkach substancje przedostały się do wód gruntowych, a stamtąd do rzek, na pola, stamtąd do roślin czy nawet zwierząt, a następnie na nasz talerz. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, kiedy chodzi o ekologiczne płyny do prania.

Ponieważ naturalne środki do prania zawierają substancje, które są, jak sama nazwa wskazuje, naturalne, nie wyrządzą środowisku takiej szkody. Nawet jeśli przedostaną się przez nieszczelne instalacje, nie zaszkodzą roślinom, zwierzętom czy ludziom tak, jak zrobiłyby to środki chemiczne.

Inwestując w naturalne płyny do prania mamy pewność, że będą to produkty bezpieczne. Nie zawierają bowiem całej masy substancji chemicznych, które częstą są drażniące, co może zaszkodzić nie tylko skórze, ale również ubraniom.

Co więcej, decydując się na ekologiczny płyn do prania, znacząco zmniejszamy szansę wystąpienia alergii, ponieważ to właśnie środki chemiczne są najczęstszym alergenem występującym w środkach czystości, dlatego właśnie tak często polecane są alergikom.

Naturalne środki do prania to świetny sposób na dbanie nie tylko o planetę, ale również o siebie i swoje ubrania. Wybierz mądrze, wybierz eko!

Co to jest? Zaznacz "Zapamiętaj mnie", aby mieć dostęp do swojego koszyka na tym komputerze bez potrzeby logowania.