Słodycze bezglutenowe

Słodycze bezglutenowe jak sama nazwa wskazuje nie zawierają w swoim składzie glutenu. Czym właściwie jest gluten? Jest mieszaniną białek roślinnych i występuje w ziarnach zbóż m.in. pszenicy, życie, owsie i jęczmieniu. W bezglutenowych słodyczach naszego sklepu można znaleźć m.in. bezglutenowe lizaki, wafelki, budynie, żelki, cukierki, czekolady, a nawet szeroki wachlarz lodów, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 436

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

Słodycze bezglutenowe jak sama nazwa wskazuje nie zawierają w swoim składzie glutenu. Czym właściwie jest gluten? Jest mieszaniną białek roślinnych i występuje w ziarnach zbóż m.in. pszenicy, życie, owsie i jęczmieniu.

U osób chorych na celiakie występuje nietolerancja tych białek, a spożycie ich prowadzi do wielu konsekwencji zdrowotnych. Do niedawna oznaczała ona całkowitą eliminację słodkości z diety. Na szczęście w obecnych czasach jest tak wiele zamienników, że nie trzeba już się o to martwić.

Coraz częściej jednak z produktów bezglutenowych korzystają również osoby zdrowe, które unikają glutenu w celu poprawy swojego samopoczucia lub z chęci zrzucenia paru kilogramów.

Tradycyjne słodycze zawierają w swoim składzie mąkę pszenną, która zawiera gluten, natomiast w słodyczach bez gluten, jest on zastępowany innym składnikiem. Może to być np. mąka kukurydziana, ryżowa, sojowa lub ziemniaczana. W trosce o klienta, bezglutenowe słodycze i przekąski produkowane są w rygorystycznych warunkach.

Środowisko, w którym są wytwarzane nie może mieć kontaktu ze składnikami zawierającymi gluten, gdyż u osób z celiakią nawet najmniejsza jego ilość może wywołać niepożądane dla zdrowia skutki.

Bezglutenowe słodycze dużo nie różnią się od tradycyjnych

Brak glutenu w składzie przekąsek nie zmienia ich smaku. Chętnie sięgają po nie również osoby, u których występuje pełna tolerancja na gluten.

W bezglutenowych słodyczy naszego sklepu można znaleźć m.in. bezglutenowe lizaki, wafelki, budynie, żelki, cukierki, czekolady, a nawet szeroki wachlarz lodów, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Także wielbiciele słonych przekąsek nie zostaną pominięci. Oprócz chipsów i chrupek dostępne są również paluszki i krakersy.

Obecnie na rynku jest coraz więcej produktów bezglutenowych które posiadają licencjonowany symbol Przekreślonego Kłosa na etykiecie. Oznacza to, że produkt jest w 100% bezpieczny pod kątem zawartości glutenu.

Bezglutenowe wyroby dostępne w naszym sklepie są doskonałą alternatywą na zdrową przekąskę nie tylko dla najmłodszych, ale również dla starszych osób.  Idealnie nadają się na przekąskę do pracy lub jako dodatek do kawy czy herbaty.

Co to jest? Zaznacz "Zapamiętaj mnie", aby mieć dostęp do swojego koszyka na tym komputerze bez potrzeby logowania.