Napój sojowy

Mleko sojowe jest otrzymywane z ziaren soi. Jest odpowiednie dla osób z nietolerancją laktozy. Dodatkowo dzięki swoim właściwościom zmniejsza również ryzyko chorób nowotworowych, miażdżycowych i sercowych. Zalecane jest też dla osób chorych na cukrzycę i otyłych.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Napój sojowy to tradycyjny napój pochodzenia chińskiego. Jak sugeruje nazwa, otrzymuje się go z ziaren soi. To doskonała alternatywa dla mleka krowiego, przeznaczona przede wszystkim dla osób, które nie tolerują laktozy, ale także dla tych stosujących dietę wegańską. Sojowy napój jest produktem, którego spożywanie zaleca się również ludziom chorującym na cukrzycę lub walczącym z otyłością. Ma jednak całą gamę zbawiennych właściwości zdrowotnych - poza wspomaganiem leczenia cukrzycy zmniejsza również ryzyko chorób nowotworowych, miażdżycowych i sercowych.

Co więcej, napój sojowy zawiera w swoim składzie także kwasy tłuszczowe nienasycone - Omega-3 i Omega-6, które wykazują silny wpływ prozdrowotny i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Soja jest także bogata w wiele witamin - głównie tych z grupy B. Napój sojowy może być wykorzystywane do produkcji ciast oraz innych deserów. Dodaje się je także do zup i sosów, bywa także wykorzystywane podczas parzenia kawy. Tak samo jak w przypadku tradycyjnego mleka krowiego, napój sojowy można zakupić w różnych wersjach smakowych - na przykład waniliowej lub karmelowej. Są także napoje sojowe, które nie zawierają glutenu - to świetna alternatywa dla osób, które nie tolerują zarówno laktozy, jak i glukozy.

Cena tego typu produktów jest niewiele wyższa od cen mleka, jakie na co dzień można spotkać w niemal każdym sklepie spożywczym. Napoje sojowe są jednak zdrowsze od mleka krowiego - wykazują liczne właściwości zdrowotne, są przystosowane do potrzeb wegan i osób mających nietolerancję laktozy. To produkty w pełni ekologiczne, wolne od konserwantów, niemodyfikowane genetycznie. Zawierają duże ilości białka, mają certyfikat BIO. Są w pełni naturalne, przyjazne środowisku oraz zdrowiu konsumenta. Napój sojowy zakupić można także w wersji instant - to proszek, który jest wykorzystywany do przygotowania pełnowartościowego napoju. Jak widać, napój sojowy poza zbawiennymi dla zdrowia właściwościami ma także różnorodne smaki i daje możliwość różnych wersji przygotowania napoju.

Co to jest? Zaznacz "Zapamiętaj mnie", aby mieć dostęp do swojego koszyka na tym komputerze bez potrzeby logowania.