Sól kłodawska

W tej kategorii znajduje się sól kłodawska należąca do zdrowej żywności ekologicznej, często produkowana według tradycyjnych receptur, nieposiadająca w swoim składzie sztucznych dodatków. Jej składniki pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Ładuję...
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Sól kłodawska to inaczej sól kamienna, gruboziarnista, niejodowana, naturalnie wydobyta co za tym idzie zachowują się w niej naturalne składniki, zwane inaczej pierwiastkami życia.

Sól kłodawska ma charakterystyczny lekko różowy kolor, wysoki poziom czystości oraz bogactwo mikroelementów. Sól ta ma swoje zastosowanie oczywiście w kuchni, ale też również w przemyśle, medycynie i produkcji kosmetyków. A najciekawsze są nawet lampy i oświetlenie wykonane właśnie z soli kłodawskiej. Na co dzień sól ma również zastosowanie czyszczące na przykład żelazko, czy wybielające podczas prania. Idealnie sprawdzi się również w dbaniu o czystość na powierzchniach marmurowych. Dodatkowo ma ogromne właściwości zdrowotne i jedzenie z zachowaniem odpowiedniego umiaru nie jest szkodliwe dla organizmu, a wręcz przeciwnie. Pierwiastki życia jakie zwiera sól kłodawska to między innymi: wapń, sód, nikiel, magnez, potas, selen, żelazo oraz fosfor.

Sól kłodawska wydobywana jest z kopalni w Kłodowie, mieszczącej się w województwie Wielkopolskim. Kopalnia Soli jest usytułowana w pozostałościach Morza Cechszyńskiego, które to miało bardzo duże zasolenie. Jest to najmłodsza kopalnia soli w Polsce, a tym samym najbardziej czynnie działająca.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić najlepszą sól kłodawską, wychodzimy Ci naprzeciw. Sól kłodawska w naszym sklepie internetowym to produkt w 100% Polski, najlepiej wyselekcjonowany. Sól kłodawska kupiona w naszym sklepie to gwarancja najlepszej jakości. Ceny soli kłodawskiej oscylują w granicach 6zł za koło 700g – 1000g.

Sól kłodawska spożywcza mimo swoich zdrowotnych właściwości musi być sosowana z zachowaniem szczególnej ostrożności, bowiem podana w nadmiarze może być szkodliwa i nieść za sobą na przykład zatrzymanie się wody w organizmie, zwiększenie ciśnienia czy chorób serca.

Co to jest? Zaznacz "Zapamiętaj mnie", aby mieć dostęp do swojego koszyka na tym komputerze bez potrzeby logowania.