Yerba mate

Od dłuższego już czasu niezwykłą furorę w naszym kraju robi tradycyjny napój pochodzący z Ameryki Południowej - yerba mateYERBA MATE - właściwości, pochodzenie i wytwarzanie. Nie każdy sklep z yerba mateYERBA MATE - właściwości, pochodzenie i wytwarzanie oferuje tak duży przekrój jak nasz, a jest w czym wybierać. Nie tylko tradycyjne odmiany z różnych rejonów, ale też wiele metod produkcji i suszenia. Co więcej, w dobie rosnącej popularności yerba mateYERBA MATE - właściwości, pochodzenie i wytwarzanie producenci nie boją się eksperymentować.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Od dłuższego już czasu niezwykłą furorę w naszym kraju robi tradycyjny napój pochodzący z Ameryki Południowej - yerba mate. Nie każdy sklep z yerba mate oferuje tak duży przekrój jak nasz, a jest w czym wybierać. Nie tylko tradycyjne odmiany z różnych rejonów, ale też wiele metod produkcji i suszenia. Co więcej, w dobie rosnącej popularności yerba mate producenci nie boją się eksperymentować. Powstają mieszanki łączące tradycyjne receptury z krajów pochodzenia oraz inne zioła i dodatki, jak choćby czystek czy suszone owoce. Napar powstaje z suszonych liści i patyczków ostrokrzewu paragwajskiego.  Zawiera on mateinę (kofeinę), witaminy i sole mineralne oraz antyoksydanty.

Ma on działanie pobudzające i wiele osób zastępuje kawę właśnie tym produktem. Oprócz tego wykazuje pozytywne działanie na wiele aspektów zdrowia. Dowiedziono też, że efektywnie wspomaga odchudzanie. W naszej ofercie dostępna jest ekologiczna yerba mate, która pochodzi z upraw, które stawiają przede wszystkim na naturę. Oznacza to, że podczas całego procesu wzrostu rośliny nie są poddawane nawożeniu sztucznymi środkami, a także proces produkcji nie jest sztucznie przyspieszany. Dzięki temu produkty yerba mate są zdrowsze dla organizmu.

Osobom, które dopiero rozpoczęły z nim swoją przygodę radzimy skupić się na tradycyjnych odmianach, stopniowo odkrywając podstawy wachlarza smaków. Gdy zostaną wyrobione preferencje dotyczące sposobu picia, ulubionych rejonów geograficznych pochodzenia czy rodzaju produkcji, warto przejść do eksperymentów z nowszymi krzyżówkami.

Mieszanki z owocami, miętą czy guaraną nie raz zaskoczą i pozwolą na swobodne łączenie smaków czy nawet próby tworzenia własnych kompozycji. Nasz sklep z yerba mate oferuje niemały wybór gatunków i rodzajów napoju. Co ważne, staramy się wybierać produkty tak, aby pochodziły z upraw i plantacji ekologicznych. Większość produktów jakie oferuje sklep z yerba jest wytwarzana przez firmy respektujące zasady Fair Trade, które mają na celu umożliwienie krajom rozwijającym się swobodnego i zrównoważonego rozwoju

Co to jest? Zaznacz "Zapamiętaj mnie", aby mieć dostęp do swojego koszyka na tym komputerze bez potrzeby logowania.