Ładuję...

Chasen - MIOTEŁKA BAMBUSOWA DO MATCHY 48 g - MATCHA MAGIC

SKU
B4260272250503

Chasen to bambusowa miotełka do matchy produkowana przez MATCHA MAGIC, znanego producenta matchy. Wykonana z ręcznie naciętego bambusa, jest idealna do spieniania matchy podczas japońskiej ceremonii herbacianej. Wygodne i precyzyjne wąsy zapewniają idealną warstwę pianki. Może być używana z czarką do przygotowywania i picia matchy. Wyprodukowana w Chinach, ta wysokiej jakości miotełka to must-have dla miłośników matchy. #zakreconysloik

W magazynie
Udostępnij
Zaloguj się, aby otrzymać Zielone Monety za udostępnienie!
Chasen - MIOTEŁKA BAMBUSOWA DO MATCHY 48 g - MATCHA MAGIC jest do kupienia w przyrostach co 1

Opis

SKŁADNIKI
bambus

OPIS
Tradycyjna miotełka używana podczas japońskiej ceremonii herbacianej, do spieniania herbaty matchaParę słów o matcha.
Miotełka zwana także pędzelkiem jest wykonana ręcznie z jednego kawałka odmiany bambusa. Precyzyjne nacięcia tworzą elastyczne wąsy, które w dolnej części są delikatnie wygięte a u góry zebrane razem i zakończone specjalną drewnianą rączką.
Chasen najlepiej sprawdzi się z czarką do przygotowywania i picia matchy. Pionowe ścianki czarki i szerokie dno pozwalają łatwo i wygodnie „utrzepać” matchę w wodzie i szybko uzyskać warstwę pianki powierzchni. Należy pamiętać, że temperatura wody, w której przygotowywane jest matchaParę słów o matcha nie powinna przekraczać 80°C.

Wskazówki do ubijania matchy: Ubijanie matchy najlepiej zacząć powoli, delikatnie szorując wąsami chasenu po dnie czarki, pozwala to dobrze zmieszać całą matchę z wodą. Potem przenosimy chasen wyżej, bliżej powierzchni i zaczynamy bardziej energiczne ruchy przypominające literę W lub M przez ok. 10-20 sek.
Warto pamiętać żeby w trakcie mieszania pracować samym nadgarstkiem a nie całą ręką, która szybciej się męczy. Na powierzchni powinien szybko pojawić się cienki kożuszek piany. Idealne spienienie herbaty jest właśnie możliwe dzięki dużej liczbie elastycznych bambusowych wąsów. Czym więcej wąsów w chasenie tym łatwiej uzyskamy tzw. „jaspisowy mus” czyli idealną warstwę pianki.
Dla uzyskania najlepszego efektu miotełkę powinno się zmoczyć w gorącej wodzie przed użyciem i opłukać po wykorzystaniu. Chasen kurczy się przy wysychaniu, staje się wtedy kruchy i podatny na uszkodzenia dlatego warto przechowywać go na specjalnej podstawce naoshi.

UWAGA
Nie należy myć w zmywarce!

ZALECANE WARUNKI PRZECHOWYWANIA
Przechowywanie chasenu na specjalnej podstawce pomaga zapewnić mu dłuższe życie i zachować odpowiedni kształt. Nie należy natomiast zamykać chasenu w plastikowym opakowaniu ani w żadnym innym szczelnym pojemniku, może to spowodować niezamierzone pojawienie się pleśni na bambusowym trzonku.

Dodatkowe informacje

Więcej informacji
EAN4260272250503
Waga całkowita (kg)0.610000
ProducentMATCHA MAGIC (matcha, napój energetyzujący)
Adres producentaZeekei gmbh. otto-hahn-str. 2. 85609 dornach bei mÜnchen
Typ diety / produkt

WegetariańskiLista produktów nie zawierających mięsa

Typ diety / produkt

WegańskiLista produktów nie zawierających składników pochodzenia zwierzęcego

Produkt

Bez glutenu (w składnikach)

Produkt

Bez cukruLista produktów nie zawierających cukru w SKŁADNIKACH (w składnikach)

Kraj pochodzenia składnikówChiny
Rozszerzony opis

Chasen - Miotełka bambusowa do matchy 48g - Matcha Magic to niezastąpiony dodatek dla miłośników herbaty matcha. Ta tradycyjna miotełka, używana podczas japońskiej ceremonii herbacianej, została wykonana ręcznie z jednego kawałka odmiany bambusa. Precyzyjne nacięcia tworzą elastyczne wąsy, które w dolnej części są delikatnie wygięte, a u góry zebrane razem i zakończone specjalną drewnianą rączką.

Chasen doskonale współpracuje z czarką do przygotowywania i picia matchy. Dzięki pionowym ściankom czarki i szerokiemu dnowi, łatwo i wygodnie "utrzepasz" matchę w wodzie, szybko uzyskując gładką i kremową piankę na powierzchni. Należy pamiętać, że temperatura wody, w której przygotowywana jest matcha, nie powinna przekraczać 80°C.

Dzięki dużej liczbie elastycznych bambusowych wąsów, Chasen pozwala uzyskać idealną warstwę pianki na powierzchni herbaty. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto miotełkę moczyć w gorącej wodzie przed użyciem i opłukać po zakończeniu serwowania.

Produkt Matcha Magic jest w pełni wegański, co czyni go doskonałym wyborem dla osób, które zwracają uwagę na ekologiczne aspekty swojego stylu życia. Ponadto, nie zawiera glutenu ani cukru, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z nietolerancją lub ograniczeniami dietetycznymi.

Miotełka bambusowa do matchy Matcha Magic jest przepustką do aromatycznego świata herbaty matcha. Doceniona przez wielbicieli tego napoju na całym świecie, miotełka zapewnia doskonałe mieszanie i spienianie herbaty, co przekłada się na unikalne doznania smakowe. Wyprodukowana w Chinach, spełnia najwyższe standardy jakości, gwarantując niezawodność i trwałość.

Chasen - Miotełka bambusowa do matchy 48g - Matcha Magic to niezbędny dodatek dla prawdziwych pasjonatów herbaty matcha, którzy poszukują autentycznego i tradycyjnego doświadczenia smakowego. Przygotowanie matchy staje się dzięki niemu prostsze i bardziej satysfakcjonujące niż kiedykolwiek wcześniej.

Opinie

Dostawa i zwroty

Co to jest? Zaznacz "Zapamiętaj mnie", aby mieć dostęp do swojego koszyka na tym komputerze bez potrzeby logowania.